Atrakcje w okolicy

Atrakcje turystyczne w Wiśle oferują turystom szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu, co sprawia, że nasi goście przyjeżdżając do nas mogą liczyć na urozmaicony i pełen zabawy pobyt.

Na naszych goście czekają w Wiśle liczne atrakcje turystyczne związane zarówno z historią, jak i kulturą naszego miasta. Poniżej wypisaliśmy najważniejsze z nich.

Zamek Prezydenta RP 
Zamek budowano w latach 1929-1931 dla ówczesnego prezydenta – Ignacego Mościckiego. Położony jest on w okolicy stoku Zadniego Gronia i zbiegu potoków Czarnej oraz Białej Wisełki. Tworzy go kompleks zabytkowy obejmujący zamek, drewnianą kaplicę w stylu alpejskim zbudowaną w 1909 roku oraz Zamek Dolny i Gajówkę. Ta historyczna rezydencja Prezydenta RP powstała w miejscu, gdzie dawniej znajdowała się siedziba rodu Habsburgów. W 2002 roku rozpoczęto prace renowacyjne zamku. Dziś jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Wiśle.

Muzeum Narciarstwa
W muzeum znajduje się ponad 80 eksponatów pochodzących nawet z końca XIX wieku. Kolekcja zawiera także narty Adama Małysza, rakiety do chodzenia po śniegu oraz inny sprzęt narciarski. Wstęp do tego niezwykłego muzeum jest darmowy.

Pałacyk Myśliwski Habsburgów
Jego budowa rozpoczęła się w 1897 roku, zakończyła zaś rok później. Początkowo znajdował się on na polanie Przysłop i był używany przez rodzinę Habsburgów podczas polowań. W czasie I wojny światowej był miejscem spotkań politycznych. Od 1923 roku budowla pełniła funkcję schroniska turystycznego. Rozkład pomieszczeń pozostał niezmieniony. Pałacyk wybudowano z drewnianych bali, a jego cechą charakterystyczną jest przebiegająca dookoła galeria widokowa.  Od momentu przeniesienia go w 1986 roku do centrum miasta, jest siedzibą wiślańskiego oddziału PTTK.

Skocznia narciarska im. Adama Małysza
Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych w Wiśle. Zbudowano ją w 1933 roku. Podstawowym materiałem wykorzystanym do jej stworzenia było drewno. Z biegiem czasu sukcesywnie przechodziła kolejne modernizacje. Od końca lat 50. rozgrywały się tam liczne zawody, także międzynarodowe, o Puchar Beskidów. Pierwszy rekordowy skok oddano na odległość 41 metrów.  W 2001 roku zburzono konstrukcję skoczni, a na jej miejscu utworzono nowoczesny obiekt narciarski. Modernizacja trwała aż do 2008 roku. W ramach podziękowania za zasługi, skocznię nazwano imieniem Adama Małysza.  Skocznia czynna jest przez cały rok, a wyciąg krzesełkowy umożliwia dostanie się turystom na jej wieżę, co sprawia, że obiekt ten jest doskonałym punktem widokowym.

Kościół Znalezienia Krzyża Świętego 
Jest to drewniano-żelbetonowy kościół wzniesiony w latach 1981-1983 na bazie przeniesionych elementów świątyni powstałej w 1575 roku, która zawaliła się w 1969 roku. Dziś obok budowli znajduje się ponad 30-metrowa zabytkowa wieża słupowa. Świątynia znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej.  Co ciekawe, do kościoła wchodzi się od strony ołtarza.

Galeria sportowych trofeów Adama Małysza
Galeria zawiera prywatny zbiór nagród Adama Małysza. Na wystawie można podziwiać medale olimpijskie i mistrzostw świata, kryształowe kule zdobyte w Pucharze Świata, sprzęt narciarski oraz inne pamiątki związane z zawodami.

Muzeum Beskidzkie 
Usytuowane jest ono na wiślańskim rynku. W kilku pomieszczeniach można zobaczyć ekspozycje związane z życiem górali śląskich – przedmioty codziennego użytku, stroje, wystroje wnętrz. Organizowane są tu także wystawy czasowe. Budynek, w którym znajduje się muzeum pochodzi z XVIII wieku i pierwotnie znajdowała się tu karczma.

Rynek 
Miejsce to nosi nazwę Plac Bogumiła Hoffa. Powstał w latach 20. XX wieku, zaś kilka lat później rozpoczęto budowę dwóch pierzei. Na terenie rynku znajduje się Aleja Gwiazd Sportu oraz Dom Zdrojowy, w którym turyści mogą obejrzeć wykonaną z białej czekolady rzeźbę Adama Małysza. Oprócz tego, plac to miejsce, które skupia lokalnych artystów, lokale gastronomiczne i w połączeniu z innymi uliczkami tworzy niezwykle malowniczy deptak.

Wiślańska Ciuchcia
Przez cały rok turyści mogą podziwiać zakątki Wisły z pokładu dwóch ciuchci, których trasa może być także ustalana indywidualnie dla zwiedzających. Wagoniki ciuchci są ogrzewane, a podczas mijania zabytków można usłyszeć krótką historię każdego z nich.

Kaskady Rodła
Atrakcje turystyczne w Wiśle to nie tylko budynki, lecz również niezwykłe miejsca związane z przyrodą. Kaskady Rodła to zespół naturalnych progów wodnych, znajdujący się w Dolinie Białej Wisełki. Nazwa powstała z okazji 65. rocznicy powstania Związku Polaków w Niemczech, który na symbol swojej organizacji wybrał rodło pokazujące bieg Wisły, co miało na celu ukazanie jedności ziem polskich. Turyści mogą tu obserwować kotły erozyjne oraz pomniki przyrody. Wysokość wodospadów wynosi od 0,5 do 5 metrów.

Wodospad 
Tym, co przyciąga turystów w to miejsce jest jego romantyczna aura. Znajduje się w pobliżu Jeziora Czerniańskiego, a jego wysokość wynosi aż 8 metrów. Wodospad jest sztucznym wytworem, powstałym w połowie XX wieku. Często można podziwiać w nim wędrówkę ryb.

Kuligi
Zarówno latem, jak i zimą turyści mogą spędzać wolny czas uczestnicząc w kuligach, które przejeżdżają przez najpiękniejsze miejsca w Wiśle. Na atrakcyjność kuligów wpływa fakt, iż jest to świetna okazja do spotkania z góralską kulturą i kuchnią, bowiem powozy saniami zazwyczaj kończą się ogniskiem przy dźwiękach góralskiej kapeli.

Wyciągi narciarskie
Wisła to doskonałe miejsce dla miłośników sportów zimowych. Działa tu kilka wyciągów narciarskich o zróżnicowanych trasach. Dzięki temu każdy, bez względu na swoje umiejętności, może spędzić na stokach niezapomniane chwile. Wyciągi narciarskie:

  • Ośrodek Narciarski Stożek
  • Stacja Narciarska Cieńków
  • Stacja Narciarska Nowa Osada
  • Stacja Narciarska Soszów

Ferie Zimowe

Na ferie pełne atrakcji oraz wspaniałej zabawy zapraszamy do Zagrody Lepiarzówka w Wiśle!

Nasza oferta skierowana jest do osób, które marzą o spędzeniu rodzinnych ferii w malowniczej scenerii, wśród wspaniałych gór i na zimowym szaleństwie na stokach narciarskich. Zapewniamy, że podczas pobytu w naszym obiekcie każdy dzień będzie dla Was niezwykłą przygodą!

Szczegółowe informacje na temat wolnych terminów i ceny dostępne pod nr telefonu 517 021 575.

Serdecznie zapraszamy!

Pakiet dla Turysty 🚴🏻‍♀️

Wędrówka w górach bywa męcząca, żeby odpocząć znaleźliśmy idealny pakiet właśnie dla Ciebie ! 🤍
 
Dobrze wiemy, że prawdziwy podróżnik wyrusza wczesną porą. Nasz pakiet o to zadbał i specjalnie dla Ciebie śniadanie podamy we wcześniejszych godzinach z możliwością zabrania prowiantu ze soba w góry! 🍽️🥪
 
Po całodniowej wędrówce idealnym dopełnieniem będzie godzinny pobyt w naszej saunie. 🧖‍♀️🧖 
 

W pakiecie:

⛰️ nocleg ze śniadaniem
⛰️ stały dostęp do map
⛰️ godzinny pobyt w saunie 
Cena pakietu : 395zl/para 
 
W celu rezerwacji prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy 
📞 +48 517 021 575
 
 
Pakiet obowiązuje w wybrane dni od poniedziałku do czwartku.

PAKIET LOVE

Pakiet dla Zakochanych nie tylko na walentynki, ale i cały rok ❤️ 
 
Chcesz zaskoczyć swoją wybrankę pięknymi widokami oraz cudownym jedzeniem? Idealnie trafiłeś, specjalnie dla Was stworzyliśmy ofertę która rozkocha was w Sobie jeszcze bardziej !!! 💕
 
Pakiet LOVE posiada :
❣️ Apartament dla dwojga 
❣️ Kieliszek szampana na przywitanie
❣️ strefa SPA na wyłączność 
❣️ Kolacja niespodzianka z bukietem kwiatów 
 
Pakiet składa się z 2 noclegów ze śniadaniem w formie bufetu szwedzkiego
 
Cena pakietu LOVE : 1240zl/para
W celu rezerwacji prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy 
📞 +48 517 021 575
 
 
Pakiet obowiązuje w wybrane dni od poniedziałku do soboty.